Образувано е следствено дело за тежка катастрофа на главен път I-2, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Разград.
Сигналът за катастрофата е получен на тел. 112 около 8.30 ч. днес. 50-годишен мъж от самуилското село Здравец, управлявайки автомобил „Фолксваген Туран“ с чужда регистрация в направлението Русе-Варна, навлиза в лентата за насрещно движение и блъска челно движещия срещу него автомобил „Ауди 80“, управляван от 37-годишен разградчанин. При удара тежко е пострадал водачът на „Ауди“-то. С черепно-мозъчна травма, пневмоторакс, фрактура на ребра в ляво и фрактура на ляв крак той е откаран в МБАЛ „Св. Иван Рилски“ - Разград, с опасност за живота, а непосредствено след това е пренасочен към УМБАЛ „Медика“ - Русе. Водачът на другия автомобил е с фрактура на гръдна кост и съмнение за фрактура на гръбначни прешлени. Отказал е хоспитализация и е напуснал лечебното заведение по собствено желание. Пострадали са и пътниците в автомобила му: 29-годишен мъж от търновското село Камен е със счупена дясна бедрена кост и е настанен в „Ортопедично отделение“ на МБАЛ-Разград; 32-годишен от с. Камен е с фрактура на лява ключица, напуснал е лечебното заведение по собствено желание; 31-годишен от с. Камен е с мозъчно сътресение, отказал е хоспитализация и 42-годишен от Търговище е с контузни рани, също е отказал да бъде прегледан и е напуснал болничното заведение по собствено желание.
Взети са кръвни проби от двамата водачи за употреба на алкохол и наркотични вещества. Води се разследване по описа на Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура - Разград за престъпление по чл. 343, ал. 3, б. „А“, във връдка с ал. 1, във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Инфо Разград


