Областна администрация – Разград отбеляза Деня на държавния служител
Областна администрация – Разград отбеляза 23 юни – Ден на държавния служител, с поредица от инициативи, насочени както към служителите на администрацията, така и към младите хора от областта.
В сградата на администрацията бе организиран „Ден на доверието“, включващ няколко инициативи. На седмия етаж бе експонирана изложба, представяща лицата на Областна администрация-Разград – хората, които стоят зад ежедневната работа, решенията и административните услуги в полза на гражданите и институциите. Проведе се и Ден на отворените врати, който даде възможност на ученици и студенти да се запознаят отблизо с дейността на държавната администрация.
Гости на инициативата бяха ученици от 10. и 11. клас на ППМГ „Акад. Никола Обрешков“, възпитаници на Спортното училище, както и студенти и представители на ръководството на Филиал Разград към Русенския университет „Ангел Кънчев“. Те разговаряха с областния управител и екипа му, разгледаха работните помещения, запознаха се с основните функции на институцията и имаха възможност да зададат въпроси, свързани с работата на държавната администрация. Във всяка дирекция и отдел служителите представиха своите основни задължения и разказаха какви са отговорностите им в работата с граждани, институции и документи. Особен интерес предизвика кабинетът на областния управител, където част от учениците имаха възможност символично да седнат на стола на областния управител.
В рамките на програмата, посветена на Деня на държавния служител, през миналата седмица бе проведена и анонимна анкета сред служителите за определяне на най-добрите държавни служители в администрацията. На база получените номинации областният управител Айлин Башева връчи отличия на служители, доказали своя професионализъм, отговорност и принос към работата на институцията. С плакети бяха отличени главният секретар Светлин Симеонов - удостоен с признанието на екипа на Областна администрация - Разград за най-добър държавен служител, и главният експерт Николай Атанасов – за дългогодишен принос, висок професионализъм и всеотдайност в изпълнението на държавната служба. Грамоти и признание от колегите си получиха ст. експерт Христина Христова и гл. експерт Росица Русева, номинирани за основния им принос, всеотдайна работа и активна подкрепа към всички колеги в процеса на преминаване на администрацията към изцяло електронен документооборот.
В обръщението си към служителите областният управител Айлин Башева подчерта, че държавната служба е призвание, което изисква професионализъм, отговорност, почтеност и всеотдайност. Тя благодари на екипа на Областна администрация – Разград за усилията, търпението и отговорността, с които ежедневно изпълняват своите задължения в полза на обществото. „Убедена съм, че добрата администрация се гради от компетентни и мотивирани хора – хора като Вас“, заяви областният управител и пожела на служителите здраве, успехи, лично щастие и нови професионални постижения.
Празничният ден завърши с връчване на специално изработени значки за служителите на администрацията, които символизират принадлежността към екипа на Областна администрация – Разград.
Инфо Разград


