Кметът на Разград Добрин Добрев се срещна с представители на още два отбора – призьори от „Ученически игри 2026“ и им връчи почетни плакети.
През тази учебна година Община Разград имаше 10 отбора на национални финали от Ученическите игри, пет от които извоюваха медали. Местната управа организира общинските етапи и осигури транспорта на отборите до следващите кръгове в турнира, включително националните финали.
В началото на седмицата кметът връчи плакети на шампионите от баскетболния отбор юноши VIII-X клас от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“, шампионите по лека атлетика момчета V-VII клас от ОУ „Васил Левски“ и бронзовите медалисти - баскетболния отбор девойки VIII-X клас от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“.
Днес гости на кмета бяха представители на отбора по лека атлетика девойки XI-XII клас от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ и отбора по футбол юноши XI-XII клас също от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“. Лекоатлетките се класираха на второ място отборно, имат и множество индивидуални отличия – Каролина Иванчовска е с три златни медала, а Симона Йорданова – с два медала. Техен треньор е Димана Йорданова, а повечето от тях се подготвят и в СКЛА „Лудогорец“ с треньор Красен Цонев.
Младите футболисти са бронзови медалисти, финалният турнир бе в Разград и те получиха медалите си от кмета Добрев. Днес на срещата бе техният ръководител Милена Стоянова, която обясни, че повечето са били 12-ти клас и вече са на работа или се подготвят за продължаване на образованието си.
Кметът Добрев поздрави младите спортисти и техните ръководители за успешното представяне и им пожела да запишат още много постижения в спортната история на своето училище и на общината.
Той връчи почетните плакети на капитана на лекоатлетките Каролина Иванчовска и на ръководителя на футболистите Милена Стоянова.
Инфо Разград


